Aby pečivo dlouho vydrželo, potřebuje správně uskladnit. Zapomeňte na pytlíky i lednici

Pečivo tvoří základ našeho jídelníčku. Bohužel rychle stárne a jeho skladování rozhoduje o tom, jak dlouho si na něm budeme pochutnávat. Nejohroženější je vše z bílé pšeničné mouky, naopak chleba a pečivo z mouky žitné nebo celozrnné vydrží déle. A jak tedy pečivo správně skladovat?

Ideální není ani igelitový pytlík, ani lednice. Obojí napomáhá tomu, aby se na pečivu tvořila plíseň. Ale vzpomeňte si na naše babičky, ty věděly, jak na to. Chleba vždycky zabalily do čistého plátýnka a uložily do tmavé spíže. Pokud nemáte spíž, použijte chlebovku, nejlépe dřevěnou a prodyšnou. A pokud vám chleba přece jen ztvrdne, stačí ho položit na plech pokapaný vodou a krátce rozpéct. 

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.