Ač až z počátku 20. století, přesto „červený kostel“ patří mezi významné ostravské památky

7. březen 2022

Mezi střechami a věžemi Ostravy je nepřehlédnutelný. Evangelický Kristův kostel stojí v centru na Husově náměstí. Kulturní památka byla postavena v historizujícím stylu v počátku minulého století.

Evangelický Kristův kostel najdete v centru Ostravy. Říká se mu taky Červený kostel, to kvůli barvě režného zdiva. V naší reportáži se dozvíte mimo jiné to, že tuhle stavbu kdysi postavili na stovkách dřevěných kůlů.

Evangelický Kristův kostel v Ostravě je kostel postavený v letech 1905–1907 v historizujícím stylu volně inspirovaném románským a gotickým slohem. Stavba, nazývaná také Červený kostel, patří mezi významné ostravské památky, 3. 5. 1958 byla zařazena na ústřední seznam kulturních památek České republiky.

Zdroj: Wikipedie

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...