Agent pojišťovny a Nedočkavost. Povídky Vítězslava Bělovského spojuje téma vztahů rodičů a dětí

31. květen 2021

V Rozhlasovém listování zveme k poslechu dvou příběhů šenovského prozaika Vítězslava Bělovského, který až do své předčasné smrti publikoval pod pseudonymem Václav Chytil.

Účinkuje: Petr Houska
Připravil: Eva Lenartová
Zvukový mistr: Marek Hoblík
Režie: Tomáš Jirman
Premiéra: 5. 3. 2021
Natočeno: v ostravském studiu Českého rozhlasu v roce 2021

Působivý básník, citlivý prozaik a pečlivý šenovský nakladatel ze světa nečekaně odešel před třemi lety. Z jeho tvorby vybíráme dvě kratší povídky Agent pojišťovny a Nedočkavost, které jsou emotivním psychologickým ponorem do nitra jednajících postav.

V obou příbězích rozehrává autor vztah rodičů a dětí, byť na zcela odlišných základech. V režii Tomáše Jirmana uslyšíme Petra Housku a na webu budou povídky k poslechu od 31. května do 27. června.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.