Akreditační úřad zastavil správní řízení s Ostravskou univerzitou

23. leden 2020 18:24

Akreditační úřad zastavil správní řízení k omezení akreditace oboru všeobecného lékařství na Ostravské univerzitě, které vedl kvůli pochybení u přijímacích zkoušek v minulosti. Škola podle něj u zkoušek pro akademický rok 2019/2020 chyby napravila. Současná akreditace ji opravňuje přijímat nové uchazeče do 31. května letošního roku.

Pro přijímání studentů i po tomto datu musí fakulta získat novou akreditaci. Žádost o ni zatím Národní akreditační úřad neobdržel. Ve čtvrtek o tom informoval ředitel odboru kanceláře NAÚ Jiří Smrčka.

Čtěte také

„Vzhledem ke skutečnosti, že došlo ke zjednání nápravy, Rada Národního akreditačního úřadu pro vysoké školství rozhodla zastavit správní řízení k omezení akreditace magisterského studijního programu Všeobecné lékařství spočívající v zákazu přijímat ke studiu daného studijního programu další uchazeče,“ uvedl Smrčka.

Správní řízení o omezení akreditace zahájil úřad loni v srpnu kvůli pochybením, která na fakultě zjistila kontrola Národního akreditačního úřadu (NAÚ). Na možné manipulace v přijímacích řízeních předtím upozornila média.

Podle nich na fakultu byli přijati studenti, kteří nesplnili podmínky. Podle rektora Jana Laty šlo o morálně-etický problém, kvůli kterému navrhl akademickému senátu také odvolání děkana Arnošta Martínka. Senát o jeho odchodu rozhodl loni v listopadu.

zdroj: ČTK
Spustit audio