Až na dvě výjimky je voda v přehradách v pořádku

Koupání

Přehrady a rekreační vodní nádrže v Moravskoslezském kraji mají i nadále dobrou kvalitu vody a lidé se v nich mohou koupat bez rizika zdravotních potíží. Vyplývá to z posledních kontrol kvality vody, které provedli hygienici. Kvalitu vody tak nezhoršilo ani teplé počasí posledních dní.

Existují dvě výjimky. Zákaz koupání nadále trvá v nádrži Kletné na Novojičínsku a podle Radima Mudry z Krajské hygienické stanice se zhoršila kvalita vody také v Budišově nad Budišovkou. "Zákaz koupání tam není, ale doporučujeme, aby děti, které se tam koupou, aby se pak osprchovaly v pitné vodě." V nádrži totiž hygienici zaznamenali zvýšení počtu toxických sinic.

Kvalita vody se mírně zlepšila ve Stříbrném jezeře na Opavsku a bez rizik se mohou lidé koupat i v hlučínské štěrkovně. Počty sinic se pozvolna snižují i v Těrlické přehradě na Karvinsku. Tady ale i nadále platí doporučení se po koupání osprchovat pitnou vodou. Stejná situace je i v Bašce na Frýdecko-Místecku.

Koupání

Koupání v dalších sledovaných nádržích na území kraje je bez jakýchkoliv zdravotních rizik. Podrobné aktuální informace lze získat i na webových stránkách krajské hygienické stanice www.khsova.cz.