O pořadu Barvy hudby

Komentovaný hudební pořad, který se zabývá zejména představováním různorodosti a specifik etnické hudby a upozorňuje na nejrůznější výjimečné projekty z oblasti world music a alternativní hudby od nás i ze světa.

Barvy hudby jsou určeny všem posluchačům, kteří mají v sobě zvídavost objevovat neznámé hudební obzory, věnuje se také objevům, které Zlata Holušová přiváží ze svých cest za hudbou v Austrálii, Americe, Asii a Evropě. Tam navštěvuje prestižní světové festivaly a veletrhy, odkud si přináší mnoho hudebních zážitků, které přetavuje do svých pořadů. 

Barvy hudby se také věnují představování inovativní hudby na našich festivalech, zejména na festivalu Colours of Ostrava, jehož specifikem je právě představování v Čechách neznámé hudby z celého světa.

První vydání pořadu se vysílalo 2. února 2004, tehdy jako půlhodinka pro pondělní podvečery, v dubnu 2007 dostaly Barvy hudby hodinový prostor. Průběžně se měnil také vysílací čas – od 18:05, přes 18:30 až po 20:05. Od roku 2012 do konce roku 2013 jsme Barvy hudby vysílali v rámci Studia Noc. 

V lednu 2014, v souvislosti se změnami, kterými prošla všechna regionální studia Českého rozhlasu, se změnil den a čas vysílání pořadu a došlo také k jeho zkrácení. Barvy hudby se tak staly opět půlhodinkou a přesunuly se na čtvrtečních 18:30. 

Odvysílané pořady (od září 2009) si můžete poslechnout v iRadiu. 

Pořad připravují