BlueSonety a MonomooN. Vybíráme skladbu O nejbližší vině
Nové album BlueSonety má název MonomooN. Také na jeho obalu vidíme zajímavě zbarvený měsíc, jehož stříbrný svit doplňují modré a hnědé barvy.
BlueSonety jsou autorským projektem skladatele a klavíristy Václava Kramáře. Ten kolem sebe soustředil výborné muzikanty především z Moravskoslezského kraje. Na novém albu tak můžeme slyšet zpěváky Radka Melšu a Markétu Komarovou, baskytaristu Marka Dufka, kytaristu Rudyho Horvata, bubeníka Adriana Ševečka a saxofonistu Jana Tenglera. Tuto stálou kapelu kolem Václava Kramáře na nahrávce ještě doplnila pestrá suita hostů, mezi nimiž můžeme číst jména jako Vlastimil Škoda, Vít Halška, Jan Zlámal a také hlas jednoho z předních básníků této země Ivana Wernische.
Kramář jako skladatel opět zhudebnil verše blízké jeho srdci a vnímání světa a výsledkem je album o deseti písních, které jsou neobyčejně barevné a stylově mnohotvárné. Můžeme v nich slyšet pop, folk, rock, jazz, latinu, šanson, prostě celou paletu stylů, která ovšem má autorský štempl Kramáře.
Dnes si pustíme píseň O nejbližší vině na verše Jana Skácela. Příjemný poslech Českého rozhlasu Ostrava vám přeje Milan Bátor.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor

Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.