Bohumínské strážníky čekají první smíšené hlídky

26. březen 2008

V Bohumíně dnes poprvé vyjdou do ulic smíšené česko-polské policejní hlídky. Setkání a vzájemná výměna policistů proběhne na starém hraničním mostě ve Starém Bohumíně. Policisté zde mají sraz v 10:00.

Úkolem smíšených policejních hlídek bude nejen ochrana veřejného pořádku a bezpečnosti, ale také objasňování nebo potírání přeshraniční kriminality. V týmech budou působit policisté, kteří nemají jazykové bariéry.

"Zavedení smíšených hlídek vítáme. Při řešení problémů odpadnou vzájemné bariéry, třeba i jazykové. Život na státní hranici se prolíná a pro klid a bezpečí našich i polských občanů je tato aktivita policistů určitě potřeba," řekla místostarostka Bohumína Věra Palková.

Její slova potvrzuje i vedoucí bohumínského obvodního oddělení Policie ČR Richard Berný. "Schengen přinesl volný pohyb nejen slušných osob, ale i pachatelů. Pro policii budou mít hlídky praktický přínos, bude se nám lépe s polskými kolegy spolupracovat a budeme si rychleji předávat poznatky o dění na hranici," prohlásil policista.

Polský i český policejní vůz se kvůli vzájemné výměně na hranicích v Bohumíně poprvé setká dnes. Výměny se zúčastní i zástupci města, kteří chtějí tento akt zachytit i do Pamětní knihy města Bohumína.

autor: tif
Spustit audio

Více z pořadu