Bývalý důl Lazy v Orlové na Karvinsku se chystá na konzervaci
4. červen 2020 13:48
V Orlové na Karvinsku pokračuje likvidace dolu Lazy. Těžba uhlí tam skončila loni v listopadu a celá oblast se připravuje na konzervaci. Jak na svém webu potvrdila společnost OKD, báňští záchranáři postupně budují uzavírací hráze.
Poslední vozík uhlí byl vytěžen loni 28. listopadu. Právě tady ve sloji Max přibývají hráze, ale také v oblasti bývalých uhelných zásobníků.
Pokračuje také vyklízení veškerého zařízení. To nejdůležitější už je na povrchu. Co se dá ještě použít, míří na jiné šachty, zbytek k prodeji anebo do šrotu.
Důl navíc získal asi poslední oficiální název Útlum sever.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Bříza: Íránské revoluční gardy pomalu začínají stát ovládat. Trump mírovou dohodu oznámil už třicetkrát
-
Mám opancéřované dveře, vysvětluje proruský separatista, jak přežil pokus o atentát v Moskvě
-
‚Jsem pravicová liberálka.‘ Pěvkyně Pecková vyzve za ODS v Praze 9 v senátních volbách Smoljaka
-
Elon Musk se stal prvním dolarovým bilionářem poté, co se akcie SpaceX dostaly na burzu