Café Industrial ovládne rozhlasové Studio 1

15. duben 2011
Radio Ostrava Live: Café Industrial

Na fúzi folku, jazzu, rocku a ambientu se mohou těšit příznivci cyklu koncertů Českého rozhlasu Ostrava „Radio Ostrava Live“. V rozhlasovém Studiu 1 se totiž 21. dubna představí formace Café Industrial. Na setlistu přitom budou především písně z debutového alba, které ostravská formace pokřtila v únoru.

Studiový debut se jmenuje Ostrovy, produkoval jej Peter Binder a řada hudebních publicistů se shoduje na tom, že jde o jedno z nejzajímavějších alb, která v poslední době na Ostravsku vznikla. Deska obsahuje 12 písní, které se nesou v rytmu jazzfolku a ambientu. Nejde vždy o skladby na první dobrou, vyžadují chvíli klidu a soustředění, pokud jim ale část svého času věnujete, budete odměněni niterným prožitkem, který by vám jinak ve víru současného rychlého světa protekl mezi prsty.

Skupina Café Industrial vznikla na jaře roku 2002. Od té doby prošla mnohými hudebními směry a různorodým nástrojovým obsazením, až se její sestava ustálila na současných čtyřech členech: zpěváku a kytaristovi Františku Kučovi, flétnistce Veronice Vlčkové, baskytaristovi Ondřeji Pyšovi a bubeníku a perkusistovi Viktoru Dořičákovi.

Koncert začíná tradičně v 18:00. Vstupenky v ceně 60 Kč jsou v prodeji na recepci českého rozhlasu Ostrava a v Ostravském informačním servisu.

Café Industrial
0:00
/
0:00
Spustit audio
autoři: ČRo Ostrava, Monika Horsáková