České dráhy představily nové soupravy pro Moravskoslezský kraj
30. červen 2021 09:35
České dráhy představily na zkušebním okruhu ve Velimi na Kolínsku nové vlakové soupravy pro Moravskoslezský kraj. Hejtmanství jich za miliardu korun objednalo celkem pět. Jezdit mají na trati mezi Ostravou a Frenštátem pod Radhoštěm.
Push-Pull. Přesně tak se jmenují nové modré dvoupodlažní vlaky, které budou vozit cestující v Moravskoslezském kraji. Z angličtiny přeložený název znamená táhnout nebo tlačit. Na jedné straně vlaku totiž sedí strojvedoucí v aerodynamické řídící jednotce, na konci vlak tlačí nebo táhne klasická lokomotiva. Ta může být elektrická nebo dieselová. Byli jsme u toho, když výrobce vlak představoval.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Zůnovo ministerstvo chce snížit maximální počet vojáků na misích východního křídla NATO o pětinu
-
Peking znervózňuje vztah Kima a Putina. Čínský prezident se v KLDR pokoušel ‚vrátit do rovnice‘
-
Pokud zemře, můj snímek nebude nic znamenat, řekl lékařům. Autor Napalmové dívky vystavuje v Praze
-
Měli mu vyhrožovat, on vše nahlásil policii. Před soudem vypovídá radní, který spustil Dozimetr






