Český rozhlas Ostrava slavil 95. výročí vysílání úspěšnými akcemi ve svém Studiu 1

4. červenec 2024

Během celého letošního června probíhaly oslavy 95 let od zahájení pravidelného rozhlasového vysílání v Ostravě. Rozhlasová „esjednička“, neboli legendární ostravské Studio 1, hostila sérii akcí, kterých se účastnili rozhlasoví posluchači, VIP hosté i sami rozhlasáci.

Sérii oslavných událostí zahájil v zaplněném studiu svým koncertem Jiří Krhut, oblíbený ostravský písničkář a bavič. Následovalo site specific představení Národního divadla Moravskoslezského s názvem Interview, což je v divadle dlouhodobě vyprodaný původní český muzikál z rozhlasového prostředí, ve kterém hlavní roli rutinního moderátora vyčpělého rozhlasového pořadu skvěle hraje Tomáš Savka.

„Jsme velice rádi, že se divadelní představení, postavené na půdorysu rozhovoru v rádiu, povedlo alespoň jednorázově přenést do prostředí specifického a hlavně reálného rozhlasového studia,“ uvedl ředitel Českého rozhlasu Ostrava Josef Podstata. „Návštěvníkům i vzácným hostům jsme tak mohli přiblížit unikátní propojení našich dvou rozhlasových světů, tedy slova a hudby,“ dodal.

Představení Interview, speciál odehraný v S1. V hlavních rolích Tomáš Savka a Veronika Boráková

Mezi dalšími narozeninovými akcemi v ostravském Studiu 1 vynikl večer s lidovou muzikou, kdy vstoupil ve skvělé formě hrající BROLN spolu s plejádou hostů z moravskoslezského folklorního světa, a také koncert stipendistky prestižní Berklee College of Music v Bostonu, mladé talentované bubenice Kristýny Sibinské, spolupořádaný Českým rozhlasem Ostrava pod křídly známého festivalu Jazz Open. Oslavy završil titul Zpěváčci z Lašska, Valašska a Slezska, uváděný ostravským regionálním studiem v rámci tradičního hudebního cyklu Zpěvem k srdci.

Zpěvem k srdci 2024: Zpěváčci
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.