Český Těšín letos opraví silnice a chodníky za víc než 3 miliony korun

17. červenec 2017
Opravovaná silnice (ilustr. foto)

Motoristé z Českého Těšína si stěžují na stav silnic ve městě. Jsou plné výmolů a řidiči si na nich ničí auta. Radnice má vytipované problémové úseky a postupně začíná dávat cesty do pořádku. Lidem ale vadí, že musí na opravy dlouho čekat.

O tom, že by některé silnice opravu rozhodně potřebovaly, je přesvědčen například pan Jaroslav. „Je to děs. Třeba tam na Záplotí na Žukov – tam by si i kůň zlomil nohu, kdyby tam šel,“ říká.

Kvůli špatným cestám už několikrát musel i do autoservisu. „Každý rok tomu člověk musí měnit čepy, pružiny praskají. Pořád je to tady hrbolaté. A ty věci na auto nestojí pár korun,“ dodává pan Jaroslav.

Českotěšínská radnice letos o zhruba půl milionu korun navýšila množství peněz, které půjdou na opravu komunikací. I tak se ale nedostane na všechny lokality. Celkem na předem vytipované silnice ale i chodníky pošle 3,2 milionu korun.

„Namátkou bych zmínila například důležitou spojnici mezi sídlišti i městem a místními částmi Horní Žukov a Dolní Žukov, to je ulice Pod Zvonek, dále například ulice Slezská, Lipová a zhruba dvacet dalších,“ potvrzuje mluvčí českotěšínské radnice Dorota Havlíková.

Vůbec poprvé město při opravě komunikací navíc využije modernější technologii. „Město převážně používá takzvané tryskání, ovšem zhotovitelská firma začne používat technologii zacelování děr deskovou metodou. Je to metoda, která dovoluje použít spárování tak, aby na povrchu vozovky nevznikaly nerovnosti,“ dodává mluvčí.

Kromě oprav výtluků město ve vybraných lokalitách přistoupilo také k výměně povrchu vozovek a dokončilo příjezdovou cestu k domům v ulici Pod Bučinou.