Cestou do schodů s Inženýrem Vladimírem na albu Kanálem snů

31. srpen 2022

Inženýr Vladimír je rocková kapela, která vznikla v roce 2005. Jeho jediným stálým členem je zpěvák a kytarista Vladimír Mikulka, jehož písně upoutají dráždivou kombinací garážového rocku, vtipnými texty a postřehem, s nímž vidí pod povrch věcí.

Inženýr Vladimír letos přišel s novou deskou nazvanou Kanálem snů. Víceznačnému názvu odpovídá pestrá hudba a texty, které si člověk musí dopřát víckrát, aby objevil všechny jejich skryté významy. Ale stojí to za to. Album Kanálem snů je plné živé, syrové a neučesané muziky, která je jako vítr, který vám pocuchá před chvílí učesanou pěšinku.

První ochutnávka z nového alba má název Cestou do schodů. Inženýr Vladimír je cesta, která vás může vyvést ze stereotypu. K poslechu a opatrnému tanci hraje písně tak veselé, že by snad mohly být až smutné.

Příjemný poslech Českého rozhlasu Ostrava vám přeje Milan Bátor.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.