Chceme, aby ten areál sloužil kultuře, aby sloužil lidem, říká Kamil Rudolf, ředitel Beats for Love
Areály frýdecko-místeckých textilek charakterizují průmyslové dějiny tohoto dvojměstí jako máloco. Další z nich má teď velkou šanci na záchranu a nové využití. Známý areál takzvané osmičky koupil Kamil Rudolf, pořadatel festivalu Beats for Love. Jaké má plány s rozsáhlým areálem bývalé továrny?
„Budovu rádi otevřeme všem lidem, kteří chtějí něco dělat, konat pro lidi. Máme tady už předběžná memoranda s nějakými subjekty, které dělají různé kultury, umění, výstavy a podobně, takže snad se to všechno podaří,“ doufá Kamil Rudolf.
Jeho vize je zachovat areál v historické podobě. „Určitě chceme stavbu zachránit, to je první a zásadní bod,“ vysvětluje s tím, že podporu na znovuoživení prázdného areálu chce nový majitel hledat u kraje i města. Právě město pak připravuje stavbu vlastního kulturního centra v Místku.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka