Chvíle. Je to jedna z těch písní, která potěší každou ženu

13. září 2023

I na podzim se někdy rádi vracíme k létu. Ohříváme se alespoň v myšlenkách slunečními paprsky a vzpomínáme na příjemné chvíle.

Nějak podobně si takové letní zážitky uložil do své písně hudební skladatel a písničkář Adam Uličný z Ostravy. Jeho písnička se jmenuje Chvíle a vznikl k ní dokonce videoklip natočený na Slovensku.

Je to jedna z těch písní, která potěší každou ženu. Není divu, když se v jejím refrénu ozývají slova "jsi dokonalá". Adamův hlas zní opravdu vemlouvavě a přesvědčivě. Má charisma a to je pro tento typ populární hudby naprosto zásadní.

Příjemný poslech Českého rozhlasu Ostrava vám přeje Milan Bátor.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.