Co rád jedl, jak stoloval a jaký životní styl vyznával Tomáš Garrigue Masaryk. To je téma Domácího štěstí

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Tomáš Garrigue Masaryk

Jméno prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka k dnešnímu svátečnímu dni neodmyslitelně patří. A proto vás dnes budeme inspirovat jeho životním stylem i jídelníčkem.

Pan prezident se zajímal o zdravé stravování, zastával střídmost a měl rád pěkně upravený stůl. Alkohol a maso požíval jen občas a jedl pouze 3x denně. K snídani měl obvykle ovocnou šťávu, zavařeninu na topince nebo vejce naměkko. Obědval zpravidla polévku a často také ryby z našich vod, tedy kapra, štiku, pstruha nebo candáta. A k večeři míval koláč a kávu s kapkou mléka.

Ve zvyku měl také večeřet ovesnou kaši, kterou se naučil jíst v Americe. A jaké bylo jeho nejoblíbenější jídlo vůbec? Nejraději ze všeho měl švestkové knedlíky. Kdo by je nemiloval, že? Hezký sváteční den přeje vaše Iva Hüttnerová.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová