Další koncert v Českém rozhlase Ostrava se ponese v rytmu folku a country

17. duben 2014

Ve čtvrtek 24. dubna vystoupí v ostravském hudebním Studiu 1 místní kapela MAROD. V rámci koncertu pokřtí své druhé řadové album Půl na půl, které vzniklo právě ve studiích ostravského rozhlasu. Křtiny ve znamení folku, country a trampské písně začínají ve 20:00.

MAROD je rodinná kapela ze Staré Bělé – přesněji MAtláškovic RODina. Své první album natočila už v roce 2011 (rovněž v Českém rozhlase Ostrava) a od té doby rozhodně nezahálí. Sbírá úspěchy na festivalech v podobě cen diváků i cen za autorskou píseň.

Kapela stála u zrodu historicky prvního oblastního kola dětských pěveckých soutěží, boduje v hitparádách a v ostravském rozhlasovém studiu pod dohledem mistra zvuku Ivo Roubala v březnu nahrála další desku.

„V souladu s veřejnoprávním posláním Českého rozhlasu Ostrava se velice rádi podílíme na podpoře domácích talentů a jejich tvorby,“ uvedl k nahrávce a chystanému koncertu ředitel stanice Josef Podstata.

Sestavu kapely tvoří: René Racek Matlášek, Andrea Ája Matlášková, jejich děti René Tesák a Alena Ali, posledním členem formace je basák Luboš Vejmola.

Část kapely MAROD v Apetýtu Dagmar Misařové

Vstupenky v hodnotě 99,- Kč jsou k dostání v předprodeji a v den koncertu na recepci Českého rozhlasu Ostrava (ul. Dr. Šmerala 2) a v Ostravském informačním servisu. Koncert kapely MAROD v přímém přenosu začíná ve 20:00 a bude zároveň přenášen na YouTube.

Český rozhlas Ostrava naladíte v pásmu FM na frekvencích: REGION 99,0 MHz (vysílač Radhošť), Ostravsko 107,3 MHz, Těšínsko 105,3 MHz, Opavsko 102,6 MHz a Bruntálsko 95,5 MHz. A poslouchat nás můžete také na internetu.

Žijte hudbou s Českým rozhlasem Ostrava!

autoři: ČRo Ostrava , Monika Horsáková
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.