Dirty Old Dogs. Olomoucká banda se zápalem pro drive v Harendě

30. březen 2017
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Tomáš ve studiu

Hosty poslední březnové Harendy se stali členové olomoucké kapely Dirty Old Dogs. V Ostravě o sobě tito muzikanti dali výrazněji vědět v prosinci, když vyhráli 15. ročník soutěže Boom Cup.

„Za vítězství v Boom Cupu jsme rádi, protože nás posunulo do další soutěže Jump into Colours. Osobně bych si chtěl zahrát na Colours a myslím, že kluci taky. Je to výzva a strašně se na to těším,“ říká v rozhovoru zpěvák a kytarista Tomáš.

Kapela zatím žádné album na kontě nemá, nahrávky ale postupně vznikají. „Písničky natáčíme asi tak co půl roku. Jsou to nějaké střípky, ale album určitě plánujeme,“ dodává Tomáš.


Olomoucká banda Dirty Old Dogs se řadí mezi kapely se silným zápalem pro drive a divokost. Avšak s kontrastním spojením jemných melodických prvků, tvoří zajímavý koncept svého žánru, odkazující se od raných bluesových písní, napříč psychedelickému hard rocku 70. let, sahajících až do grungeových vod šedého Seattlu.
Zdroj: Bandzone

S nápady prý chodí baskytarista Roman. „Přijde do zkušebny, ukáže nějakou basovou linku, a že má text. A už se pak skládají ty písničky,“ popisuje Tomáš. „Na texty je hlavně Tom. Ale jsme ve zkušebně, jamujeme, a když se nám to líbí, tak pokračujeme a něco z toho vznikne,“ doplňuje Roman.

Texty jsou o životě, ale je v nich všechno, jak uslyšíte v rozhovoru Harendy (viz odkaz v úvodu článku). Pořad obsahuje také tři písničky Dirty Old Dogs. Přejeme příjemný poslech!

autoři: tif , Igor Vašut
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.