Do Ostravy dorazili ZTePilí muži. Cestou propagovali léčbu kmenovými buňkami

30. červenec 2017
Miroslav Večeřa a David Szotkowski jsou ZTePilí muži na cestách

Jsou dva, mají hendikep, ale i přesto vždy chtěli dokázat velké věci. ZTePilí muži vyrazili pěšky z Olomouce, několikrát jsme se s nimi během cesty spojili a teď jsme byli u toho, když došli až do Ostravy. Cestou se snažili informovat veřejnost o výzkumu léčby pomocí kmenových buněk. A vybírali peníze na pomoc kamarádce.

Jsme na Masarykově náměstí a právě přicházejí dva ZTePilí muži David Szotkowski a Miroslav Večeřa. Mají za sebou dvoutýdenní více než sto kilometrů dlouhé putování spojené s šířením osvěty.

„Cesta byla dlouhá a náročná. Počasí nám vesměs vycházelo. Jen druhý den nám propršel. Na počasí si ale nemůžu stěžovat,“ řekl v cíli cesty Miroslav Večeřa.

Byl to už druhý ročník jejich pěší túry ZTePilí muži na cestách. Hlavní myšlenkou je osvěta o kmenových buňkách. K tomu si vybírají nebo hledají člověka, kterému by mohli finančně pomoct. Takže součástí cesty je i finanční sbírka.

„Letos máme finanční sbírku na naši kamarádku Verču Fojtíkovou, které by mohly ty kmenové buňky pomoci,“ připomněl Večeřa.

Spustit audio
  • Zpráva
  • sociální
  • Ostrava
  • ztepilí muži