Doba vykloubená. Vybíráme k poslechu z alba Kozuba a Krhuta

6. leden 2021

O tom, že herci někdy výborně zpívají, máme dost přesvědčivých dokladů. Vzpomeňme jen na takového Vlastu Buriana, Jitku Molavcovou nebo Pavlínu Gajdošíkovou, abychom se vrátili také do naší Ostravy.

Mezi muži mne v poslední době zaujal ostravský herec Štěpán Kozub, který spojil své síly se známým muzikantem, textařem a skladatelem Jiřím Krhutem. Jejich společný debut s názvem Prásknu bičem obsahuje 11 výrazných a náladových písní, jejichž tématem jsou osobní i mezilidské krize, vztahy, naděje a milostná zklamání, ale i víra, že všechny překážky lze překonat.

Nahrávka dokládá, že Štěpán Kozub je talent nejen herecký, jeho zpěv totiž snese ta nejpřísnější kritéria. Dnes si poslechneme, jak skvěle tento herec procítil a zazpíval úvodní píseň alba s názvem Doba vykloubená. Příjemný poslech...

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.