Dobrou náladu a uklidnění mezi děti ve škole šíří pomocí canisterapie

10. duben 2022

V jedné ze škol v Lipníku nad Bečvou dobrou náladu a uklidnění mezi děti šíří i jejich čtyřnohý kamarád. Canisterapii se v zařízení věnují už dlouhých sedmnáct let.

Střední, základní a mateřskou školu v Osecké ulici v Lipníku nad Bečvou navštěvují žáci s nejrůznějšími formami postižení. O jejich vzdělání se tam starají pedagogové, asistenti a do vyučování pravidelně dochází i canisterapeutka se svým psem. I když jde o zástupce loveckého plemene, lásky, trpělivosti a přítulnosti má, jak jsme se na vlastní oči přesvědčili, doslova na rozdávání.

autor: Jana Zemková
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.