Drahomíra Račáková patří k nejvytrvalejším tvářím ostravské televize

12. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Drahomíra Račáková, redaktorka a dramaturgyně ostravského studia ČT

Její tvář znáte ze zpravodajství. Působí jako reportérka, moderovala regionální zpravodajskou relaci a zároveň působí jako dramaturg. Drahomíra Račáková patří k nejvytrvalejším tvářím televizní obrazovky ostravské ČT.

V dětství ji zajímaly minerály, vystudovala ale hutnictví a do televize ji přivedla šťastná náhoda. Uslyšíte rozhovor o dobách, kdy se dělalo zpravodajství bez mobilů a internetu, o momentech, na které se nezapomíná i o těch, na které by člověk zapomněl rád.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.