Dvě hvězdy na jednom koncertě ve Studiu 1

24. září 2010
Peter Nagy a Petr Bende

V rámci pravidelných "live" koncertů ze Studia 1 jsme pro vás připravili koncert dvou pěveckých hvězd na jednom pódiu. Ve čtvrtek 21. září u nás zahrají a zazpívají Peter Nagy a Petr Bende. Doprovázet je bude skupina Indigo. Koncert vysíláme od 18:00 hodin také v přímém přenosu. Vstupenky v hodnotě 120 Kč zakoupíte v předprodeji u nás na recepci, nebo v Ostravském informačním servise.

Petr Nagy, zpěvák a skladatel, který se na české a slovenské scéně, spolu s kapelou Indigo, úspěšně pohybuje již 20 let. Spolu s Elánem, Miroslavem Žbirkou, Richardem Müllerem patří ke generaci československých itnterpretů tzv. zlaté éry. Jeho hity jako Kristínka iba spí, Chráň svoje bláznovstvá, Láska je tu s nami, Poďme sa zachrániť, So mnou nikdy nezostarneš, Sme svoji, Aj tak sme frajeri, patří ke generační výpovědi jeho vrstevníků, ale také k oblíbeným písním dnes mladší generace. Peter Nagy vystoupí na koncertě samozřejmě také s novými hity jako jsou Len pomaly, Nechaj tak, Viem kte je sever. Jeho písničky můžeme stále slyšet v rádiích.

Peter Nagy a Petr Bende

"Celá moje kariéra je vlastně obdoba terénní rychlostní jízdy. Kdo žije v naší branži, ví, že tu nejsou vyježděné cestičky, natož asfaltové cesty a tak člověk musí umět kličkovat, aby nespadl do propasti. Nevíš, co je za zatáčkou a jak hluboká je kaluž před tebou," říká Peter Nagy.

Petr Bende, rodák z malé moravské obce Újezd u Rosic a finalista druhé řady Superstar, se stále více prosazuje na naší hudební scéně. V pěti letech dostal od svých rodičů svoji první bicí soupravu. Absolvoval osm ročníků ZUŠ ve Velké Bíteši, obor klavír, hudební teorie a orchestrální hra. Navštěvoval také soukromé hodiny hry na bicí nástroje v Brně. K těmto nástrojům ještě přibyla kytara a foukací harmonika.

Svoji profesní dráhu započal ve třinácti letech úspěchem v konkurzu na místo bubeníka v amatérské skupině Svěrák 3. S touto kapelou a později také se skupinami Extáze a Carmen absolvoval stovky vystoupení. Na své cestě k posluchačům a k veřejnosti prošel v roce 1996 vítězstvím v soutěži Zlín talent v kategorii zpěvák. V roce 1997 působil jako stage technik na tour Janka Ledeckého "Na křídlech peagasů", kde připravoval kytary a bicí. Stal se také finalistou Mladé písně Jihlava 2000, finalistou Porty 1900 - 2000, účastníkem Zahrady 1999 - 2000. Se svojí původní skupinou vystupoval na mnoha hudebních festivalech, samostatných koncertech, v klubech a jako předkapela skupiny Kamelot, později jako předkapela skupin Fleret, No Name a Čechomor. V roce 2003 ho na vystoupeních začal doprovázet jeho nynější band - Borek Nedorost (klávesové nástroje, vokál), Dalibor Dunovský (basová kytara), Pavel Bříza (bicí), Karel Nováček (trumpeta, vokál) a Dan Hlaďa (kytara). Další zviditelnění přišlo v podobě hostování na letním tour 2004 před skupinou Čechomor a na podzimním tour slovenských No Name. Na většině těchto koncertů vystupuje bez nároků na honorář.

Skutečným průlomem Petra Bendeho do českého hudebního dění se v červnu 2005 stala stříbrná pozice v soutěži Česko hledá SuperStar! Tomuto obrovskému úspěchu a potvrzení několikaleté práce i úsilí předcházelo osm perných měsíců v soutěži. V listopadu 2004 se postavil s dalšími 8357 uchazeči na start druhého ročníku soutěže. Osudovým dnem se pro něj stalo semifinále a skladba Angels od Robbieho Williamse, se kterou postoupil mezi dvanáct nejlepších. Ve finále v červnu 2005 pak získal stříbrnou pozici.

Po prázdninách 2005 uvedl na hudební trh dlouhodobě a pečlivě připravované debutové, autorské album s názvem "pb". Převážná část alba vznikla ve spolupráci s Milanem Cimfe v nahrávacích studiích Sono.

  • Pozvánka