Estakáda Bazaly v Ostravě je znovu plně průjezdná. Rekonstrukce za stovky milionů skončila

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Estakáda Bazaly

Řidiči v Ostravě si mohou z části oddechnout. Skončila dvouletá rekonstrukce estakády Bazaly. Stála téměř 260 milionů korun a ode dneška tam silnice budou opět plně průjezdné. Provoz už tak nebudou komplikovat dopravní omezení, kdy řidiči často museli kličkovat mezi uzavřenými jízdními pruhy.

„Bývalo tam dost nehod, osobně jsem tam taky měl nehodu. Jak se při opravě sjíždělo do protisměru, tak mi řidič jedoucí zleva nedal přednost, nevšiml si stopky a nezastavil,“ popisuje kontrolor Marián, který bydlí nad Bazaly.

Na opravené cesty se těší i důchodce Zdeněk, který se ale bojí toho, že ne všichni řidiči budou dodržovat předpisy. „Zas tam budou někteří šílenci jezdit stovkou, při omezení si dávali pozor,“ dodává pan Zdeněk.

Oprava estakády trvala celkem dva roky a byla opravdu nutná. Mosty totiž nebyly v dobrém stavu. „Most byl opravdu rozbitý. Betonové základy byly ve špatném stavu a za pár let by spadly samy, kdybychom to neopravili,“ říká náměstek hejtmana Jakub Unucka (ODS).

Ve znamení Baníku

Změní se i okolí cesty. „Nad Bazalama je několik set metrů dlouhá opěrná zeď, je to jenom beton. Na horní hranu jsme nasadili kytky a ve spolupráci s městem plánujeme, že se stěna pokreslí graffiti,“ dodává Unucka.

Malby budou ve znamení fotbalového Baníku. Právě s Bazaly se totiž pojí velká část historie klubu. Z legendárního stadionu je dnes sídlo mládežnické akademie.

Spustit audio
autor: Petr Dušek

Související