Eva Panošová

editorka

Plánuji, co, kdy a jak se bude vysílat. Moderuji také Poradnu a Lékárnu.

Co v rozhlase dělám:
V Českém rozhlase Ostrava pracuji jako editorka. Na směnách se střídám s kolegyní Ivanou Šulákovou a společně zodpovídáme za obsah vysílání. Plánujeme, co, kdy a jak se bude vysílat a dohlížíme na to, aby bylo všechno v pořádku. Našimi nejbližšími spolupracovníky jsou kromě redaktorů i moderátoři, zprávaři a produkční, se kterými řešíme každodenní agendu. Kromě toho připravuji a moderuji magazíny Poradna a Lékárna.

Jak jsem se k této práci dostala:
Loni na podzim (v roce 2017 – pozn. red.) jsem dostala nabídku, kterou jsem velmi ráda přijala. Neváhala jsem ani sekundu.

Co považuji za rozhlasová „nej“ v mé práci:
Teď riskuji, že to bude znít podbízivě, ale mám-li být pravdivá, musím říci, že mým rozhlasovým „nej“ je práce ve veřejnoprávním médiu.

Dosavadní kariéra:
V rádiu pracuji od roku 1991. Tehdy začalo vysílat rádio Orion, bylo nesmírně populární a já jsem byla jeho nadšenou posluchačkou. Když vyhlásili konkurz na moderátory a zprávaře, zúčastnila jsem se ho jen ze zvědavosti. Chtěla jsem vidět, jak to v rádiu vypadá a hlavně – chtěla jsem se osobně setkat s tehdejší hvězdou moravskoslezského éteru – Jirkou Körberem. To se mi povedlo a ke svému velkému překvapení jsem v konkurzu uspěla a hned na druhý den jsem seděla za mikrofonem a hlásila zprávy…..a od té doby ještě mnohokrát. Kromě Orionu jsem dělala i v regionálních rádiích Hellax, Čas a Hey. Poté, co majitelé sítě rockových rádií Hey zrušili začátkem roku 2007 ostravské studio, oslovila mne tehdejší šéfredaktorka TV Polar Gábina Lefenda, zda bych to nechtěla zkusit u nich v televizi. Tím začala moje déle, než desetiletá televizní éra, kterou jsem vůbec neplánovala a za kterou jsem také moc vděčná. A aby byl výčet mých mediálních zkušeností úplný, musím ještě zmínit moji dlouholetou externí spolupráci s rádiem Impuls na pozici regionálního reportéra, kde jsem, stejně jako v TV Polar, pracovala až do mého nástupu v Českém rozhlase.

Co jsem ochotna na sebe prozradit:
Veřejně vystupovat jsem si přála od útlého dětství. Mým dětským snem bylo stát se herečkou. A i když je to nakonec trochu jinak, dnes už mohu říci, že se mi dětský sen splnil. Je to krásný pocit, když se člověk ve své profesi najde a přeji ho každému.

 

Telefon: 221 555 625
E-mail: eva.panosova@rozhlas.cz

Všechny články

Stránky

Sledujte nás

Kolegové