Eva Panošová
Plánuji, co, kdy a jak se bude vysílat. Moderuji také Poradnu a Lékárnu.
Co v rozhlase dělám:
V Českém rozhlase Ostrava pracuji jako editorka. Na směnách se střídám s kolegyní Ivanou Šulákovou a společně zodpovídáme za obsah vysílání. Plánujeme, co, kdy a jak se bude vysílat a dohlížíme na to, aby bylo všechno v pořádku. Našimi nejbližšími spolupracovníky jsou kromě redaktorů i moderátoři, zprávaři a produkční, se kterými řešíme každodenní agendu. Kromě toho připravuji a moderuji magazíny Poradna a Lékárna.
Jak jsem se k této práci dostala:
Loni na podzim (v roce 2017 – pozn. red.) jsem dostala nabídku, kterou jsem velmi ráda přijala. Neváhala jsem ani sekundu.
Co považuji za rozhlasová „nej“ v mé práci:
Teď riskuji, že to bude znít podbízivě, ale mám-li být pravdivá, musím říci, že mým rozhlasovým „nej“ je práce ve veřejnoprávním médiu.
Dosavadní kariéra:
V rádiu pracuji od roku 1991. Tehdy začalo vysílat rádio Orion, bylo nesmírně populární a já jsem byla jeho nadšenou posluchačkou. Když vyhlásili konkurz na moderátory a zprávaře, zúčastnila jsem se ho jen ze zvědavosti. Chtěla jsem vidět, jak to v rádiu vypadá a hlavně – chtěla jsem se osobně setkat s tehdejší hvězdou moravskoslezského éteru – Jirkou Körberem. To se mi povedlo a ke svému velkému překvapení jsem v konkurzu uspěla a hned na druhý den jsem seděla za mikrofonem a hlásila zprávy…..a od té doby ještě mnohokrát. Kromě Orionu jsem dělala i v regionálních rádiích Hellax, Čas a Hey. Poté, co majitelé sítě rockových rádií Hey zrušili začátkem roku 2007 ostravské studio, oslovila mne tehdejší šéfredaktorka TV Polar Gábina Lefenda, zda bych to nechtěla zkusit u nich v televizi. Tím začala moje déle, než desetiletá televizní éra, kterou jsem vůbec neplánovala a za kterou jsem také moc vděčná. A aby byl výčet mých mediálních zkušeností úplný, musím ještě zmínit moji dlouholetou externí spolupráci s rádiem Impuls na pozici regionálního reportéra, kde jsem, stejně jako v TV Polar, pracovala až do mého nástupu v Českém rozhlase.
Co jsem ochotna na sebe prozradit:
Veřejně vystupovat jsem si přála od útlého dětství. Mým dětským snem bylo stát se herečkou. A i když je to nakonec trochu jinak, dnes už mohu říci, že se mi dětský sen splnil. Je to krásný pocit, když se člověk ve své profesi najde a přeji ho každému.
Telefon: 221 555 625
E-mail: eva.panosova@rozhlas.cz
Všechny články
-
O zdraví našich nohou
Jak správně pečovat o své nohy? Jak vybrat vhodnou obuv? A je chůze na boso opravud tak prospěšná, jak se říká? Radí specialistka na léčebnou rehabilitaci Jana Štveráková.
-
Linka důvěry
Hostem je Svatopluk Antoš, vedoucí Linky důvěry Ostrava, která slouží lidem z celého Moravskoslezského kraje. Poradnu moderuje Eva Panošová.
-
Léčba bolesti trojklaného nervu
Bolest trojklaného nervu patří k nejintenzivnějším bolestem, jaké může člověk zažít. Život s tímto zdravotním problémem může vyústit až v deprese a sociální izolaci.
-
Setkání se Světlanou Kořistkovou
Terapeutka, cestovatelka a trenérka lyžování, oceňovaná svými dětskými svěřenci, jejich rodiči i sportovními odborníky. Moderuje Eva Panošová.
-
Jak chránit zdraví i krásu pleti a vlasů v zimě
Kosmetická péče má v zimě svá specifika. Mráz a změny teplot při přechodu z venku do tepla naší pleti nesvědčí. A trpí i naše vlasy.
-
Odvykání kouření
Téma pro plicní lékařku Janu Kociánovou. Kuřákům poradí, jak s tímto zlozvykem zatočit. Moderuje Eva Panošová.
-
Setkání s Markem Cisovským
Ostravský herec Marek Cisovský byl u zakládal Komorní scény Aréna. Jaké byly jeho začátky v Aréně a proč se nestal valcířem? Řeč bude i o rodině a nových rolích.
-
Mateřská znaménka
Hostem je kožní lékařka Silvie Rafčíková. Řekne nám, proč a jak si nechat odstranit mateřská znaménka, z nichž se některá mohou stát zdrojem nádorového bujení.
-
Jak naložit s nevhodným vánočním dárkem?
Je možné ho v obchodě vrátit nebo vyměnit za jiný? A co pro to musíme udělat? Odpoví Marcela Reichelová ze Sdružení obrany spotřebitelů. Moderuje Eva Panošová.
-
Úzkost a její projevy
Téma pro neurologa Lukáše Klečku, který se ve své praxi čím dál častěji setkává s pacienty, jejichž onemocnění pramení z psychických potíží.