Eva Plačková patří mezi lidi, kterým osudová vteřina změnila navždy celý život

12. květen 2022

Vnoučata, výlety, turistika, přátelé, ale i práce. To naplňuje život Evy Plačkové, vedoucí ostravské pobočky Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých. Pro druhé má pochopení a dokáže jim poradit i proto, že sama následkem úrazu trpí těžkou slabozrakostí.

Eva Plačková patří mezi lidi, kterým osudová vteřina změnila navždy celý život. Před patnácti lety následkem vážné autonehody téměř přišla o zrak. I přes svůj hendikep ale pravidelně dojíždí desítky kilometrů ze svého domova do centra Ostravy, aby radila a pomáhala druhým. Vede totiž ostravskou pobočku SONS – neboli Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých.

Evu Plačkovou jsme zastihli jen pár metrů od Katedrály Božského spasitele, právě v její kanceláři „na faře“. Od jiných se liší jen tím, že v ní nechybí počítač se speciálními programy a pár dalších kompenzačních pomůcek pro nevidomé a slabozraké.

Přidejme ještě informaci, že právě v těchto dnech také v Ostravě probíhají už tradiční Dny umění nevidomých, o kterých se více dovíte na webových stránkách sons.cz.

Spustit audio

Související