Farář chová ovce a králíky. Chce, aby i díky nim lidé mohli uniknout ze světa internetu

1. červenec 2019

Několik ovcí má ve výběhu farář v ostravské části Třebovice Lukáš Engelmann. Chová je na zahradě u fary a velkým lákadlem jsou hlavně pro děti, které chodí do katolického kostela. Pravidelně je navštěvují a pomáhají s krmením.

Farář díky ovcím umožňuje sobě i ostatním lidem uniknout ze světa internetu a moderních technologií. Pro tuto myšlenku se inspiroval i v náboženských textech. „Myslím si, že je to veliká výzva pro dnešní dobu, kdy žijeme v takovém virtuálním světě. A už možná máme k přírodě daleko nebo čím dál tím dál,“ říká farář.

Do chovu ovcí se třebovický farář pustil jako úplný začátečník. „Ovčí rodinka byla pro mne novinka, ale mám kolem sebe lidi, kteří umí poradit. Takže čerpám ze zkušeností jiných. Nejsem taky prvním knězem, který chová nějaké zvířectvo na zahradě. Myslím, že jich je relativně dost. I to pro mne bylo inspirací,“ dodává.

Zahrada plná zvířat je i velkým lákadlem pro děti. „Velice rády se před mší nebo i po mši staví na farní zahradu, podívají se, jak zvířata rostou, pomazlí se – je to takové krásné, že můžou mít takovou příležitost,“ říká farář.

Ovce Lukáš Engelmann dětem ukazuje i jako názorný příklad. Na zahradě fary jim díky nim třeba předvedl, jak žili Izraelité, kteří byli pastevci.

autor: pdu
Spustit audio

Související