Festival v ulicích nabídne v ostravské části Poruba 200 umělců z 20 zemí

19. červen 2024 12:54

Letošní ročník Festivalu v ulicích Art&Life nabídne v ostravské části Poruba 200 umělců z 20 zemí. Uskuteční se 21. a 22. června. Souběžně s ním se bude v Domě kultury Poklad konat i mezinárodní prezentační festival pro vybrané kapely Czech Music Crossroads. Informovala o tom ředitelka obou akcí, které organizuje produkční tým festivalu Colours of Ostrava, Petra Hradilová.

Program Festivalu v ulicích letos nabídne nejen hudební program na devíti scénách. Dorazí hudebníci z Čech, Polska, Francie, Itálie i z Koreje a africké Guineje.

Sara Twister

Českou hudební scénu bude reprezentovat kapela Acoustic Irish, která se prezentuje kombinací irské hudby s nádechem beskydských hor. Představí se i Duo KuKačka, což je projekt ostravského hudebníka a člena dnes už neexistující skupiny Robson Pavla Kučery. Festival nabídne i nehudební program. Chystají se taneční a divadelní představení i ohňová show.

Czech Music Crossroads

Souběžně s Festivalem v ulicích se v porubském Domě kultury Poklad bude od 20. června konat prezentační festival pro vybrané kapely Czech Music Crossroads. Představí se na něm tři desítky interpretů z Evropy, ale například i z Guineje. Festival zahájí v kostele svatého Václava koncert české varhanice Katta. Dále se z českých umělců bude prezentovat cimbalista Daniel Skála, ostravská zpěvačka Nika či kapela Vesna. Nejpočetnější zastoupení budou mít umělci z Itálie, dorazí jich sedm. Tři interpreti přijedou z Velké Británie, stejný počet zástupců bude mít i Polsko.

Folk&Bass a Ženy z muzičky

Součástí programu Czech Music Crossroads bude mezinárodní konference na aktuální témata hudebního byznysu, který je určený nejen pro profesionály v oboru. Letos přijede 35 manažerů, organizátorů festivalů či publicistů. „Konferenční program nabídne debaty o tom, jak začít turné v Asii či jak uspět na jihoamerickém trhu,“ uvedla Hradilová. Dodala, že všechny koncerty jsou pro zájemce přístupné zdarma.

zdroj: ČTK
Spustit audio

Související