Festivaly Cirkulum, Ladná Čeladná, Poslední vzdor na Sovinci. Vyberte si z našich tipů

5. srpen 2021

Kam za kulturou, zábavou, pohodou dnes a o víkendu? Pokud ještě nemáte jasný plán, nechte se inspirovat naší nabídkou.

Pátek, festivalů svátek

Mezinárodní festival nového cirkusu a pouličního divadla Cirkulum, který se bude konat od 6. do 8. srpna v Ostravě-Porubě, nabídne program na čtyřech scénách. Stejně jako v minulosti i letos na něm nebudou chybět interiérová představení. Návštěvníci je budou moci vidět i v Domě kultury Poklad, který byl kvůli problematické rekonstrukci několik let uzavřen. Festival Cirkulum tak bude první akcí, která využije modernizované vnitřní prostory kulturního domu. Třídenní festival startuje v 15:00 a podrobnosti najdete na webu cirkulum.cz.

Do podhůří Beskyd láká v pátek a v sobotu Ladná Čeladná 2021. Rodinný festival nabídne koncerty Janka Ledeckého, Pavla Dobeše, folklorního souboru Hlubina, kapel Vypsaná fixa, Vltava a řady dalších. Rozmanitý program zabaví také děti, na které čekají divadelní představení, čtení pohádek v rámci projektu Celé Česko čte dětem i nejrůznější hry a soutěže. Přehlídka začne v areálu Základní školy v Čeladné v pátek ve 14 hodin.

Přehlídkou desítek trabantů startuje v pátek ve 13 hodin na náměstí Komenského ve Fulneku dvoudenní Rally Fulnek–Odry 2021. Na zhruba třicetikilometrovou spanilou jízdu trabantů se vozy vydají z Fulneka přes Kujavy do Životic, Stachovic a poté i do Oder. V sobotu se pak uskuteční samotný závod, na který přijede 70 posádek. V doprovodném programu vystoupí hudební skupina Vítek nebo také Cirkus trochu jinak.

Vozidla zn. Trabant

Sobota: Poslední vzdor na Sovinci

Poslední vzdor. Tak se jmenuje víkendová akce věnovaná období třicetileté války. Od 9 hodin na ni láká hrad Sovinec. Po oba dny, vždy v poledne, proběhne divadelní rekonstrukce obléhání hradu švédskými vojsky. Kromě šermířů a tanečnic nebudou v rámci doprovodného programu chybět ani komentované prohlídky hradu nebo Sovinecký rébus.

Sobota slibuje spoustu muziky. Do Bolatic na Hlučísku můžete od 14 hodin vyrazit na Country festival Křeménky. Ve tři odpoledne si nenechte ujít ve Štramberku pod Trúbou vystoupení Cimbálové muziky Slanina. Folk v zahradě Flemmichovy vily v Krnově naopak od 18 hodin zazní v podání písničkáře Jaroslava Samsona Lenka. A dobová hudba se bude po celý den rozléhat hradem Hukvaldy na přehlídce zvané Hukvaldský hukot.

Neděle: Štěpán Rak ve Fulneku a Malá černá hudba v Karviné 

Malá černá hudba z Karviné. To je dechový orchestr, který svým pestrým repertoárem potěší všechny své příznivce na Masarykově náměstí v Karviné-Fryštátě. Orchestr hraje už čtvrtstoletí, má na kontě stovky koncertů, 18 ocenění v domácích i mezinárodních soutěžích a vydal už také čtyři alba. Koncert zazní v rámci letošního Karvinského kulturního léta v neděli od 17 hodin.

Štěpán Rak

Recitál kytarového virtuosa Štěpána Raka můžete zažít ve Fulneku. V kostele sv. Josefa začne koncert spojený s vernisáží výtvarných prací Štěpána Raka v 17:30. Málokdo totiž ví, že původní profesí známého kytaristy je výtvarné umění a že hudba si jej našla až později. Kromě běžných fotografií návštěvníci uvidí také soubor fotografiky.

Spustit audio