Formace Evamore přichází s nahrávkou Koloběh, ze které vybíráme Sníh

22. listopad 2023

Nadějná formace Evamore přichází s novou, již druhou deskou nazvanou Koloběh. Na albu se nachází celkem devět autorských písní, které nějakým způsobem vypráví o změnách v přírodě a obrazně též v lidském životě.

Hlavmí autorkou hudby je Eva Moravčíková, texty napsala Renáta Judita Tomková. Písně alba Koloběh nejsou jen svědectvím osobního pohledu na svět. Přáním autorů je, aby člověka někam posunuly a nasměrovaly na jeho vlastní cestu.

Materiál k novému albu vznikal několik let a výsledek stojí za to. Posun ve zvuku, ztvárnění i v koncepci alba je skutečně značný.

Máme pro vás první ochutnávku z nového alba Koloběh kapely Evamore. Nese název, který bude velmi brzy aktuální. Sníh.

Příjemný poslech Českého rozhlasu Ostrava vám přeje Milan Bátor.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.