Fotbalisté ostravského Baníku myslí na obhajobu titulu

4. srpen 2004

Fotbalová euforie v Ostravě vrcholí. Fanoušci Baníku odpočítávají doslova poslední hodiny do startu nové sezóny. Ta začíná už v sobotu a mistrovský tým přivítá na svém stadionu na Bazalech Teplice. Příští týden ve středu pak jede k prvnímu utkání předkola Ligy mistrů.

Baník se stal sportovním fenoménem Ostravy někdy v polovině loňského podzimu, kdy se vyhoupl do čela prvoligové tabulky. Od té doby je sportem číslo jedna doslova v celé České republice. Během letní přestávky mužstvo pod vedením trenéra Komňackého intenzivně pracovalo na tom, aby v dalším ročníku ligy obhájilo své pozice.

Předseda představenstva Jakub Kahoun dnes oficiálně oznámil cíle klubu. "Letos bychom chtěli získat titul. Říkáme to rovnou a na začátku. Jestli se to nepodaří, je věc druhá. Samozřejmě, že nějakým výkonnostním kritériem je i účast v pohárech."

Pro výhru v lize udělalo vedení klubu hodně: udrželo žádané střelce Miroslava Matušoviče a Marka Heinze, kteří v uplynulém ročníku obstarali 29 gólů, a zajistilo pět kvalitních posil. Odchodům Bolfa a Laštůvky nešlo podle Jakuba Kahouna zabránit. Hráči jako König, Kotrys, Zúbek, Papadopulos, Zavadil a Velkoborský by je však měli nahradit. "Za Baník můžu říct, že to byly nejdražší nákupy v historii klubu vůbec. Nikdy do Baníku nepřišlo tolik hráčů za tolik peněz, přestože odcházeli vždy." Celková částka za posily přesáhla 30 milionů korun.

FC Baník Ostrava

Trenér František Komňacký byl s letní přípravou velmi spokojen. Začala už nezvykle brzy a probíhala ve špičkových podmínkách. "Měli jsme pro přípravu vytvořeny všechny předpoklady. Naplánovali jsme si ji dostatečně náročně a teď - pár dní před začátkem ligy můžu říct, že se nám ty základní body přípravy podařilo splnit. Řekl bych, že příprava byla o to náročnější, že jsme i v přípravných zápasech chtěli hrát s mužstvy, která představují už vyšší kvalitu než tomu bylo třeba v minulosti."

Otazníky nad Heinzem
Na první zápas proti Teplicím bude podle vedení klubu opět beznadějně vyprodáno. Mužstvo je dobře připraveno a správně nažhaveno. Trenér Komňacký však stále ještě neví, jestli bude moci počítat i s kanonýrem Heinzem, který už týden netrénuje. "Byl na speciálním vyšetření srdce, které prokázalo, že je v pořádku a zítra by měl být na tréninku. S jeho nasazením do sobotního zápasu to v tomto okamžiku si netroufám odhadnout, bude záležet na tom, jak se bude cítit. Byl bych raději, kdybychom tu záležitost neuspěchali, a aby byl stoprocentně fit na Ligu mistrů."

autor: JOD
Spustit audio