Gabrielovci live z S1. Připomeňte si s námi Zpěvem k srdci z dubna 2009

19. květen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Cimbálová muzika Stanislava Gabriela z Babic

Cimbálová muzika Stanislava Gabriela z Babic u Uherského Hradiště patří mezi nejvýznamnější folklorní kapely na Moravě. Jejich koncert v cyklu Zpěvem k srdci z dubna 2009 byl tak vydařený, že se nám do jedné ostravské půlhodinky nevejde.

První část záznamu koncertu Gabrielovců ozdobili pěveckými výkony Jitka Šuranská, Staňa Gabriel, Stanislav Gabriel starší a sbor muzikantů. Slovem vtipně glosovali choreograf a tanečník David Pavlíček a hudební redaktor Jan Rokyta senior.

„Poslechneme si, zazpíváme si a mimo jiné dostaneme i muzikantskou radu, jak se zalíbit své ženě,“ zval tehdy před lety autor cyklu, folklorista Jan Rokyta.

autor: Jan Rokyta
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová