Graveyard Train: country jen pro silné povahy

Country má v Austrálii stejný status národní hudby jako ve Spojených státech a město Tamworth s tamním obřím country festivalem si co do významu klidně zaměňte za Nashville s Grand Ole Opry.

První příjezd skupiny Graveyard Train do města proto kdysi připomínal scénu z westernu: hlavní ulicí kráčí desperát, všichni co mají ruce a nohy utečou a jen odhrnování záclon potvrzuje, že ještě hrůzou neumřeli. Ikona australské country, tradicionalista Reg Poole zareagoval písní, v níž zpíval: Nenechme Graveyard Train zavraždit Tamworth a naši country / dejte ruce pryč od Tamworth / pionýři country se v nebeské síni slávy třesou odporem.

„No, musíte uznat, že lepší vysvědčení alternativnímu country skupině Graveyard Train vystavit nemohl. Čeká vás opravdu originální a strhující směs temného country, rockabilly, bluegrassu, punku, psychedelie a australských bush ballad, co tolik ovlivnily Nicka Cavea,“ říká autor pořadu Jiří Moravčík.

K poslechu Hudby ze zapadlých vesnic jste ve vysílání Českého rozhlasu Ostrava zváni v úterý 22. dubna v 18:30, záznam pořadu pak najdete v iRadiu.


Kompletní program vysílání Českého rozhlasu Ostrava
Upozorňujeme, že témata pořadů či jejich hosté se mohou změnit! Děkujeme za pochopení.