Hasiči zachraňovali v Karviné dva lidi, pod kterými se prolomil led na rybníku Mokroš

22. únor 2021 10:00

Hasiči v neděli zachraňovali dva lidi, pod kterými se probořil led na rybníku Mokroš v Karviné-Dolech. Hasiči zasahovali navázaní na lanech a se záchrannými sáněmi, na místě byl i vrtulník záchranářů.

Událost byla na tísňovou linku nahlášena v neděli krátce po 13:45. Na místě hasiči zjistili, že jeden člověk už se z vody dostal sám, a poskytli mu prostředky pro zajištění tepla. Druhý člověk v rybníce zůstal asi 150 metrů od břehu.

„Při přiblížení k zachraňované osobě se led začal propadat i pod hasiči. Ti si proto lehli na led a zbývajících pár metrů se k osobě doplazili a dováleli. Následně ve spolupráci s kolegy a policisty na břehu se hasičům podařilo osobu dostat na břeh,“ uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Lukáš Popp.

Podle informací záchranářů se čtyřiačtyřicetiletý muž propadl do vody, když pod ledem chytal ryby. „Podařilo se mu zachytit okraje ledu, avšak od hrudníku dolů zůstal uvězněn ve vodě, a to po dobu asi 20 minut, než mu na břeh pomohli hasiči,“ uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

V sanitce muže záchranáři zbavili promočeného oděvu a zahřáli, převezli ho do karvinské nemocnice. „Postižený jevil známky silného podchlazení, avšak neutrpěl žádné poranění,“ doplnil Humpl.

zdroj: ČTK
Spustit audio

Související