Helena Fejkusová patří k lidem, kteří se v profesi i ve volném čase rozhodli pomáhat druhým

21. listopad 2021

Kromě rodiny a přátel miluje Helena Fejkusová také své pejsky, knihy a práci, které zasvětila posledních více než dvacet let. Tak dlouho už totiž existuje spolek Podané ruce, který ve Frýdku-Místku pomáhala spoluzakládat.

K životu Heleny Fejkusové patří neodmyslitelně lidé, pejsci a pomoc druhým. Před 21 lety stála u zrodu zájmového sdružení Podané ruce, které se zabývá jak canisterapií, tak osobní asistencí. Pomoc, podpora a péče Podaných rukou za dobu existence zásluhou pracovníků i dobrovolníků spolku doputovala k tisícovkám potřebných lidí.

Letos ředitelka a předsedkyně tohoto spolku získala za svou záslužnou práci a dobrovolnickou činnost Cenu města Frýdek-Místek. Jak mohou konkrétně pomáhat právě dobrovolníci se svými psími kamarády, uslyšíte v našem Odpoledním interview.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.