Hlasatelka Pavla Pešatová se k rozhlasovému mikrofonu dostala už v roce 1949
Ostravská rodačka Pavla Pešatová zná ostravské studio Českého rozhlasu opravdu hodně dlouho. Pro svou profesionalitu si vysloužila respekt několika generací svých kolegů.
Pavla Pešatová si s mikrofonem rozumněla už od dětství. Jako doma byla nejen v ostravské televizi, kde začínala historicky jako druhá hlasatelka po Evě Mudrové, ale i u nás, v ostravském studiu Českého rozhlasu.
Dodnes velmi akční dáma s nezaměnitelným nakřáplým altem si vždycky dělá legraci z toho, že je prokazatelně nejstarším žijícím člověkem, který začal vysílat živě z ostravského rozhlasového studia. Bylo to v roce 1949.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Závěr příběhu staré Karviné, který měl zůstat pod zemí
Karin Lednická, spisovatelka

Šikmý kostel 3
Románová kronika ztraceného města - léta 1945–1961. Karin Lednická předkládá do značné míry převratný, dosavadní paradigma měnící obraz hornického regionu, jehož zahlazenou historii stále překrývá tlustá vrstva mýtů a zakořeněných stereotypů o „černé zemi a rudém kraji“.