Hmyz je fajnovy!!! Představujeme edukační kampaň na záchranu hmyzu

16. srpen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Petr Dorňák a Ilona Rozehnalová

Proč hmyz ve městě potřebujeme? A jak může každý z nás přispět k jeho záchraně? I tyto otázky řeší projekt Hmyz je fajnovy!!!, za kterým stojí ostravský klub Fiducia, a jeho šéfka Ilona Rozehnalová.

Do projektu se zapojila Ostravská univerzita i široká veřejnost. „Hmyz obecně plní poměrně důležitou roli v našich ekosystémech a samozřejmě slouží jako potrava různému ptactvu a hmyzožravým savcům. Potom bychom neměli taky opomenout opylování, to je jedna z nejdůležitějších funkcí. Ale těch funkcí je nespočet,“ říká student Ostravské univerzity Ondřej Dorňák.

Na osmi místech Ostravy vznikne do konce října tohoto roku osm originálních kolekcí hmyzích domků, vytvořených ostravskými architekty, sochaři a umělci, vybranými na základě veřejné soutěže.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová