Hokejisté Vítkovic i Třince mají po dvou kolech po jedné výhře

Obhájce titulu z Třince je na tom z regionálních týmů o něco lépe než Vítkovice díky výraznější výhře v prvním kole nad Kladnem. V druhém kole Oceláři prohráli v Brně 1:2 na samostatné nájezdy.

2. kolo hokejové extraligy

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 2:1 po sam. náj. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávka: 17. Štencel, rozhodující nájezd Orsava - 33. Kundrátek (M. Stránský). Rozhodčí: Hradil, Kika - Gebauer, Rampír. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 7306.

PSG Berani Zlín - HC Vítkovice Ridera 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 39. Honejsek (Buchta, Okál), 43. Žižka (P. Sedláček, Köhler) - 24. Černý (Lakatoš), 32. E. Němec (Dej, Šidlík), 59. Š. Stránský. Rozhodčí: Jeřábek, Obadal - Jindra, Zíka. Vyloučení: 1:7. Bez využití. Diváci: 4449.

Vítkovice s novou hymnou a Kladno v Třinci bez Jágra

Vítkovičtí hokejisté zahájili novou sezónu s vlastní  hymnou. Je za ní ostravský muzikant Jiří Krhut, který si na natáčení do Studia 1 Českého rozhlasu Ostrava přizval další známá jména moravskoslezské hudební scény.

Třinečtí hokejisté vstoupili do nové sezony výborně. Na domácím ledě porazili v 1. extraligovém kole Kladno 6:2. Za hosty nenastoupil zraněný Jaromír Jágr, ale přijel mužstvo povzbudit na střídačku.