Hradišťan, Spirituál Kvintet a Dagmar Pecková, Nechvátej osude

22. červenec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Pěvkyně Dagmar Pecková

Loni 30. října se uskutečnil ve Švandově divadle v Praze koncert dvou velkých legend a jedné operní hvězdy. Vzniklo z toho dvojalbum, ze kterého uslyšíte ukázky.

Hradišťan a Spirituál kvintet jsou neodmyslitelnou součástí české hudební scény celá desetiletí a když se k nim přidá jméno světově proslulé mezzosopranistky Dagmar Peckové, je jisté, že šlo o večer s neopakovatelnou atmosférou. Naštěstí se tento večer natáčel, a proto mohlo péčí hudebního vydavatelství Indies vyjít koncertní dvojalbum se záznamem tohoto koncertu.

My si dnes poslechneme Hradišťan s Jiřím Pavlicou, bude to jedna z novějších písní s názvem Nechvátej osude. Ta se vymyká z běžné produkce této kapely, neboť nemá folklorní nádech ani ryzí skácelovskou poetiku. Je to píseň časová, a její nálada je spíše nostalgická a bolestná. Přesto v ní nechybí ani záblesky naděje.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová