Hudba pravdy. Sváteční edici Písně domova věnujeme Janu Husovi

4. červenec 2017
Mistr Jan Hus

Ve znamení rozjímání i zamyšlení se ponese speciální edice hudebního cyklu Píseň domova, která je pro vás připravena pro chvíle ranně červencového svátečního podvečera.

Před 602 lety se český kazatel a reformátor Mistr Jan Hus rozhodl neochvějně stát za svým přesvědčením a pravdou. Jeho smrt se stala symbolem neochvějné víry v pravdivé učení a myšlenky, víry v Nejvyššího, víry v pravdu...

Víra a pravdivá myšlenka byla v plynutí českých dějin i nadále mnohokráte zkoušena: příkoří a perzekuci zažívala celá řada známých i méně známých osobností, z nichž mnohé za svou pravdu platily ztrátou svobody či dokonce života.

Usebrání a zamyšlení, melodie duchovní i lidově-filozofické, lásku a víru k Nejvyššímu, utrpení i oplakávání Ježíše Krista, osobní vyznání písní i slovem, úvahu nad chybami lidského pokolení, jakož i závěrečné vroucí přání, aby nás i přesto všechno Pán Bůh miloval, přicházejí vašim srdcím vyzpívat Magdalena Múčková, Klára Blažková a Jan Zaviačič, sólo na barokní violoncello a barokní violu přednesou Hana Fleková a Michal Dušek, doprovází Ensemble FLAIR Baroque pod vedením Dagmar Valentové.

Od mikrofonu i od cimbálu vám klidný večer přeje, vroucí přání inspirace připojuje a stejně tak vás ze srdce zdraví Váš Jan Rokyta.

Spustit audio
autor:Jan Rokyta ml.
  • Aktuální dění
  • Pozvánka
  • hudba
  • folklór
  • Jan Hus