Irena Budweiserová a Blue Soul osvěžili rozhlasové vysílání

4. listopad 2014

Nádherný hlas s černým nádechem. To je Irena Budweiserová, která za doprovodu kapely Blue Soul zazpívala písničky ze své nejnovější desky v našem rozhlasovém Studiu 1.

Naše přední jazzová a gospelová zpěvačka Irena Budweiserová přijela do Ostravy s vynikajícími muzikanty, Miroslavem Linkou a Jaroslavem Šindlerem (akustické a el. kytary). V tomto složení už odehráli řadu koncertů po celé republice, včetně Prahy.

Blue Soul je název kapely Ireny Budweiserové, složené z vynikajících muzikantů společně se zpěvačkou. Tento projekt se postupně vykrystalizoval v zajímavé koncerty s repertoárem, ve kterém jsou zastoupeny nejen spirituály, gospely a blues, ale také vlastní tvorba Ireny Budweiserové.

Čtěte také

Irena Budweiserová a Blue Soul se v rozhlasovém Studiu 1 zastavili ve čtvrtek 23. října. Posluchačům u rádií a hostům ve studiu nabídli silný zážitek v podobě spirituálů a gospelů v tak trochu jiných aranžích. A také pobavili průvodním slovem.

Posoudit můžete sami sledováním video záznamu na YouTube. Přejeme vám příjemný zážitek a těšíme se na vás na některém z dalších koncertů!

autor: ČRo Ostrava
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?