Irena Budweiserová a Blue Soul osvěžili rozhlasové vysílání

4. listopad 2014

Nádherný hlas s černým nádechem. To je Irena Budweiserová, která za doprovodu kapely Blue Soul zazpívala písničky ze své nejnovější desky v našem rozhlasovém Studiu 1.

Naše přední jazzová a gospelová zpěvačka Irena Budweiserová přijela do Ostravy s vynikajícími muzikanty, Miroslavem Linkou a Jaroslavem Šindlerem (akustické a el. kytary). V tomto složení už odehráli řadu koncertů po celé republice, včetně Prahy.

Blue Soul je název kapely Ireny Budweiserové, složené z vynikajících muzikantů společně se zpěvačkou. Tento projekt se postupně vykrystalizoval v zajímavé koncerty s repertoárem, ve kterém jsou zastoupeny nejen spirituály, gospely a blues, ale také vlastní tvorba Ireny Budweiserové.

Čtěte také

Irena Budweiserová a Blue Soul se v rozhlasovém Studiu 1 zastavili ve čtvrtek 23. října. Posluchačům u rádií a hostům ve studiu nabídli silný zážitek v podobě spirituálů a gospelů v tak trochu jiných aranžích. A také pobavili průvodním slovem.

Posoudit můžete sami sledováním video záznamu na YouTube. Přejeme vám příjemný zážitek a těšíme se na vás na některém z dalších koncertů!

autor: ČRo Ostrava
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.