Jak jste se měly, mé milé děti, zpíval Petr Kalandra i na Folkovém kolotoči v Ostravě

22. duben 2022

Perličky z Folkových kolotočů je rubrika, ve které vám připomínáme písničky natočené před více než 40 lety na ostravském legendárním festivalu. Dnes si připomeneme Petra Kalandru.

„Ta nahrávka je naprosto unikátní. Znám jich několik, ale ta z Ostravy má zvláštní atmosféru. Hrajou tam další muzikanti z Marsyas. Určitě poznáte kytaru Pavla Skály,“ vzpomíná Milan Kaplan, který stál u zrodu Folkových kolotočů.

Folkový kolotoč se do Ostravy vrací po téměř 40 letech. Hudební akce byla v 70. a 80. letech minulého století fenoménem a začínal na ní například Jaromír Nohavica.

Letošní festival nabídne první víkend v červnu program na sedmi venkovních i vnitřních scénách Kulturního Domu Poklad v Ostravě-Porubě.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.