Jak zvládat krizové situace za volantem? Ostravští senioři to vědí, jedou s dobou

Ověřit si své letité řidičské zkušenosti i dovědět se více o novinkách silničního provozu. Právě to mohou senioři díky projektu nazvaného Jedu s dobou.

Poradna: senioři a způsobilost k řízení vozu

Pavel Nový za volantem a v silném dešti

Sedáte za volant a blíží se vám pětašedesáté narozeniny? Pak byste měli vědět, že budete potřebovat potvrzení od lékaře, že jste způsobilí k řízení vozu.

Jak brzdit, zvládat smyk a další krizové situace za volantem. V tom všem se mají možnost zdokonalit senioři díky projektu Jedu s dobou, který probíhá na specializovaných stanovištích po celé naší republice.

V Moravskoslezském kraji konkrétně v Třinci a Ostravě. Šestihodinový kurz sestává jak z teorie, tak hlavně praxe. Účastníkům projektu Jedu s dobou radí nejen zkušení instruktoři jízdy, ale také policisté nebo zdravotníci.

V Ostravě seniory do svých učeben i na polygon zve Centrum bezpečné jízdy Libros. Před pár dny se v něm snažila zdokonalit své řidičské umění více než stovka seniorů, další se mohou hlásit v termínu na konci srpna. Další informace najdete na webu jedusdobou.cz.

autor: čan
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.