Jakub Malchárek

Jakub Malchárek

Jak jsem se k této práci dostal: Před rozhlasem jsem se živil jako redaktor pro jedny ostravské noviny. Rozhlas byla možnost posunout se někam dále a vždy mi přišla logická posloupnost – noviny, rádio, televize. Je to také trochu jiná novinařina a neskutečně mě baví práce s hlasem a zvukem.

Co považuji za rozhlasová „nej“ v mé práci: Připravovat zpravodajství tak, aby mělo hlavu a patu, bylo informačně hodnotné a pro posluchače zajímavé.

Dosavadní kariéra: Protože v rozhlase pracuji jako „víkendový“ externista, v běžném týdenním zaměstnaní tak vedu mezinárodní tým projektových manažerů, který zastupuje známého amerického telekomunikačního giganta. Je to úplně jiný svět než ten mediální, ale právě rozhlas mi pak o víkendu umožňuje změnit myšlení a odpočinout si u koníčka, který má tu výhodu, že k němu mám i smlouvu. Jak už jsem výše zmiňoval, předtím se mé jméno objevovalo tři roky pod články v jedněch ostravských novinách.

Co jsem ochoten na sebe prozradit: Protože jsem chronický „oddalovač“, všude chodím pozdě a nechávám vše na poslední chvíli. Jen čekám, kdy nastane ta chvíle, kdy se pozdě objevím i ve studiu :-)

Telefon: 596 203 173