Je dobré mít alespoň kousek v lednici. V Domácím štěstí bude dnes řeč o zázvoru

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy zázvorový čaj

Zázvor je v posledních letech velmi oblíbený. Jeho citrónovou vůni a štiplavou chuť pozná opravdu každý, a právě na podzim přichází jeho čas.

Zázvor je výborný při nachlazení, protože pomáhá při zánětu horních dýchacích cest nebo při rýmě. Dobrý je také na podrážděný žaludek nebo při nevolnostech. A protože se díky zázvoru vytváří trávicí šťávy, dokáže si poradit i s pálením žáhy nebo nadýmáním.

Užívání zázvoru je jednoduché. Stačí nastrouhat tři čajové lžičky kořene a zalít litrem vroucí vody. Po pěti minutách čaj sceďte, nechte trochu vychladnout a dochuťte citrónem, medem a třeba i skořicí. Zdravý podzim vám přeje vaše Iva Hüttnerová.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.