Ještě se mě ptáš. Vybíráme z alba Pozdní sběr muzikanta Richarda Baksevanidise

21. únor 2024

Richard Baksevanidis je zpěvák, písničkář a muzikant, který žije a působí v Zábřehu u Šumperka. Hraje na kytaru a na klavír a píše pohodové, přemýšlivé a příjemné písně.

Baksevanidis nedávno vydal nové autorské album s názvem Pozdní sběr. Jedenáct nových písní se v současné populární produkci rozhodně nemusí za nic stydět. Richardově nahrávce nechybí osobní kouzlo, chytlavé hudební aranžmá a půvabné texty, které svědčí o poctivém hledání a cizelování výsledné podoby.

V životě si neschováš do zásoby chvíle, které můžou rychle odletět, slyšíme v písni Ještě se mě ptáš. Písnička má všechno, co potřebuje první song nového alba. Silnou atmosféru, nakopávající rytmiku a euforickou náladu s mírným odstínem nostalgie a romantiky.

Toto je Richard Baksevanidis a jeho písnička Ještě se mě ptáš z nového alba Pozdní sběr. Příjemný poslech Českého rozhlasu Ostrava vám přeje Milan Bátor.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.