Ježíškova vnoučata. Splnili jsme přání jedné z věrných posluchaček z Třinecka

24. listopad 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Paní Anička Bartulcová a další klienti z domova s pečovatelskou službou v Bystřici nad Olší na návštěvě rozhlasového Studia 1

Bez Hudební pošty Českého rozhlasu Ostrava si svůj den neumí představit paní  Anička Bartulcová z domova s pečovatelskou službou v Bystřici nad Olší na Třinecku. A tak si o možnost být přímo u vysílání napsala Ježíškovým vnoučatům. A takové přání jsme museli splnit!

Paní Anička Bartulcová poslouchá ostravský rozhlas už roky každý den. „A chtěla jsem jednou v životě vidět pana Kubicu, pana Piskalu – to jsou mé idoly, tak jsem navrhla naší paní vedoucí, že bychom udělali takovou malou skupinku a jeli se sem podívat. A hrajete hudbu, která je nám blízká,“ říká paní Anička.

A nepřijela sama. Doprovodilo jí osm dalších seniorů, mezi nimi i paní Alžběta. „Krásné to tady je. Ostravu poslouchám od rána do večera,“ dodává.

Skupinka seniorů z domova v Bystřici na návštěvě u vysílání

Nejvíc seniory zajímalo živé vysílání. A tak od vedoucího programu Richarda Piskaly dostali i cennou radu, a sice, že moderátorům pomáhá, když lidé přesně vědí, jakou píseň chtějí zahrát.

Klienti domova z Bystřice letos podle vedoucí domova Moniky Kovářové poslali Ježíškovým vnoučatům šest přání. Splní se všechna. „Máme tam i moc pěkné přání – paní si přála lamí nebo angorovou vlnu, protože je to kutilka a v životě s takovým drahým a jemným materiálem nepracovala,“ prozrazuje vedoucí.

Jeden ze seniorů z Bystřice pak od Ježíškových vnoučat dostane i zbrusu nový invalidní vozík.

Senioři v rozhlase
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová