Jiří Vejvoda a Janáček. Jak se mu moderuje prestižní festival v době covidu?

31. květen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jiří Vejvoda

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka zahájil ve čtvrtek 27. května koncertem v Domě kultury města Ostravy s publikem, jako první v naší republice. K zahajovacímu koncertu se vrátíme s moderátorem večera Jiřím Vejvodou.

Slavnostně hymnou, úvodním slovem ostravského primátora a mexické velvyslankyně začal letošní ročník Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka. Koncert v podání Filharmonie Brno pod vedením Dennise Russela Daviese a mexického violisty Adolfa Aleja si diváci mohli po dlouhých měsících užít opět naživo. Výjimečným večerem provázel Jiří Vejvoda, se kterým jsme po koncertě hovořili.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová