Jsem doma, o to je to hezčí a lepší, říká o ostravském turnaji Petra Kvitová

21. září 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Česká tenistka Petra Kvitová

V Ostravě začal tenisový turnaj okruhu WTA. Po odhlášení Karolíny Plíškové a Barbory Krejčíkové je nejvýše nasazenou Češkou Petra Kvitová. Na domácí podnik se hodně těšila a cestou do Ostravy se stihla ještě zastavit v rodném Fulneku.

„Těším se, přece jen je to domácí turnaj a o to je to samozřejmě hezčí a lepší. Rodina mi přijede fandit taky, nemají to daleko. Takže bude zase fajn hrát turnaj, který jsem objela autem, byla jsem u rodičů, takže je to takové hezké zpestření,“ usmívá se Petra Kvitová.

Čtěte také

Česká tenistka má na Ostravu krásné vzpomínky. Vždyť právě tady odehrála jako malá svůj úplně první turnaj.

„Když se řekne Ostrava, tak je to můj kraj, kde jsem se narodila, kde jsem strávila spoustu času. V Ostravě jsem jako malinká hrála svůj úplně první turnaj. Na Ostravu mám samozřejmě mnoho vzpomínek, protože jsem tady trávila spoustu času, proto Ostravu i docela znám. Takže je to fajn, jela jsem bez navigace,“ směje se hráčka, která je aktuálně na desátém místě žebříčku WTA.

Hned po příchodu do Ostravar Arény se Kvitové vybavily všechny zážitky a také úspěchy, které v Ostravě posbírala třeba s českým fedcupovým týmem.

„Samozřejmě, když jsem po tom šla na centrkurt, tak se mi vzpomínky z fedcupů vrátily. Bylo skvělé mít vyprodanou arénu, hrát před lidmi, vidět českou vlajku, slyšet bubeníky. Hala je pořád krásná. Samozřejmě to bude jinačí, protože to nebude Fed Cup, ale věřím, že lidi přijdou a že nám budou fandit,“ vysvětluje dobře naladěná tenistka.

Kromě ní se na J&T Banka Ostrava Open předvedou i další české hráčky Tereza Martincová a Kateřina Siniaková.

Ze zdravotních důvodů se ale odhlásila světová trojka Karolína Plíšková, olympijská vítězka z Tokia Barbora Krejčíková a také Karolína Muchová, která fanoušky v Ostravě potěší alespoň autogramiádou.

Spustit audio